Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrası

Badem Göz Estetiği Öncesi ve Sonrası™

Gözlerin etrafında özellikle ilerleyen yaşlarda sarkmalar görülebilir. Çirkin bir görüntüye sahip olan sarkmaların giderilmesi için çekik göz ameliyatı olarak da bilinenbadem göz estetiğioperasyonu tercih edilir. Son zamanlarda estetik ameliyatlar içerisinde en çok tercih edilen badem göz estetiği hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Bu operasyon sonrasında daha genç, daha diri ve daha sağlıklı görünümlere kavuşulur.

Gelişen teknoloji ile birlikte internet ortamından detaylı bilgilere ulaşılması estetiksel uygulamalara talebin oldukça artmasına yardımcı olmuştur. Öyle ki insanlar badem göz estetiğiyaptırmak istediklerinde daha öncesinde uygulama yapılan kişilerin fotoğraflarını inceleyerek kolayca karar veriliyorlar. Durumun öyle olması badem göz estetiğine olan ilginin gün geçtikçe artmasına vesile oluyor.

Badem Göz Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Estetiksel anlamda hoş ve oldukça çekici bir görüntüye sahip olmak isteyenler ya da yaşın getirmiş olduğu yorgunluğun gözlerinde hissedilmemesini isteyenler badem göz estetiğiişlemlerini tercih ederler. Kadın veya erkek fark etmeksizin herkese uygulanılabilen badem göz estetiği operasyonu, gözün dış köşesinin yukarıya doğru gerilip kemik zarına asılması ile gerçekleşir.

Badem göz estetiği uygulanan bölgede kalıcılığı ile tercih edilmiş olsa da ilerleyen yaşlar da yüz hatlarında görülen değişiklikler sebebi ile tekrar uygulanması gerekebilir. Badem göz estetiği yapılacak kişinin göz kapaklarında herhangi bir problem var ise öncelikle bu sıkıntının giderilmesi gerekir. Bu sorunun ortadan kalkması ile birlikte badem göz estetiği uygulanabilir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

image

Cerrahi operasyonlar içerisindeyer alan badem göz estetiği, lokal anestezi verilerek uygulanır. Ameliyata başlanılmadan önce uygulanacak olan bölge iğne yardımı ile uyuşturulur. Gözün dış çevresinde yer alan hatlar gerilerek yukarıda bulunan kemiğe sabitlenir. Bu işlem sonrasında göz daha çekici ve daha belirgin bir görünüme kavuşur.

Operasyon oldukça kısa süren bir işlem olduğu gibi hastanede kalmayı gerektirmez ve hasta operasyondan hemen sonra evine dönebilir. Badem göz estetiği ameliyatı dikiş yapılarak kapatılır. Fakat atılan bu dikişler normalden biraz farklıdırlar. Badem göz ameliyatı sonrasında atılan dikişler kendiliğinden erime özelliğine sahip olduklarından dikiş alma işlemi gerektirmezler. Ayrıca badem göz estetiği ameliyatı sonrasında hasta günlük yaşamına kolaylıkla devam edebilir.

Badem Göz Estetiği Öncesi

Badem göz estetiğiöncesinde önem verilmesi gereken en badem göz estetiği önemli etken doktor ve hastane seçimidir. Ameliyatın sorunsuz ir şekilde geçmesi için iyi bir doktor ve cerrahi uygulama metotlarında en iyi hizmeti veren hastane tercih edilmelidir. Operasyon öncesinde uzman tarafından hastanın yüz hatları incelenir ve ameliyat planlaması bu incelemeden sonra yapılır. Bunların yanı sıra uygulamayı yaptıracak olan hasta ameliyat gününden 1 gün önce veya ameliyat gününde yüz bölgesine herhangi bir kimyasal madde kullanmamalı ve makyaj yapmamalıdır.

Badem Göz Estetiği Sonrası

Badem göz estetiği ameliyatında kendiliğinden erime özelliğine sahip olan dikişler kullanıldığından operasyondan 2 gün sonra duş alınabilir. Fakat bazı zorlu geçen ameliyatlarda kalıcı dikişlerde tercih edilebilir. Bu durumlarda dikişlerin ortalama 1 hafta sonra uzmanlar tarafından alınması gereklidir. Badem göz estetiği ameliyatı sonrasında ödem, kızarıklık ya da ağrı gibi durumlar görülebilir.

Badem göz estetiği sonrasında görülen etkenler kişiden kişiye değişiklik gösterir. Yapılan bu işlem ortalama 10 gün içerisinde kendisini toparlayacak ve iyi olacaktır. Ayrıca badem göz estetiği sonrasında hastalar sırt üstüçift yastıklı yataklarda yatmaları tavsiye edilir. Bunun yanı sıra operasyon sonrası dikişler kesinlikle kimyasal madde ile temas etmemelidir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Oldukça kısa bir estetik ameliyatı olan bademgöz estetiği, kişiye herhangi bir acı hissi vermez. Badem göz estetiği kendiliğinden etkisini kaybeden bir operasyon değildir. İnsan vücudu yaşlanmanın etkisi ile birlikte göz çevresinde sarkmalar görülür ve badem göz estetiği ameliyatına ihtiyaç duyulur. Göz bölgesi zaman içerisinde çöküklere maruz kaldıklarından badem göz ameliyatının tekrarlanması gerekebilir. Badem göz estetiği ameliyatı için https://www.cahitvural.com/badem-goz-estetigi/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.